Börja jobba hos Prima – hos oss trivs man!

Hos Prima-rakentajat arbetar över 200 byggbranschexperter,
allt från timmermän till planerare och från plåtslagare till försäljningsexperter.

KONTAKTA OSS

rekry-prima

Hos Prima-rakentajat trivs man

Många av våra yrkesexperter har jobbat hos oss sedan företaget grundades. Servicekänslan och den goda stämningen hos våra monteringsteam smittar även av sig på kunderna. Vår försäljningspersonal är engagerade i sitt arbete och vi har fått positiv feedback på deras sakkunskap och yrkesskicklighet.

Hos oss på Prima får du visa prov på din yrkesskicklighet, göra ett högkvalitativt arbete och använda dig av din förmåga att komma överens med andra. Vår verksamhet är riksomfattande och vi har därför team på olika håll i Finland.

På denna sida ger vi information om lediga jobb hos oss. Du kan söka en tjänst med formuläret nedan. Du kan också lämna en öppen ansökan om det för tillfället inte finns någon lämplig ledig tjänst. Vi sparar ansökan i sex månader. Vi kontaktar dig om en lämplig tjänst blir ledig.

För närvarande söker vi

Regionrepresentant

Till södra och norra Savolaxregionen

För mer information kontakta
Juha Mutanen, tfn 050 528 7227
juha.mutanen@prima-rakentajat.fi

Regionrepresentant

Till Borgå – Sibbo – Borgnäs – Söderkulla – Nickby – Månby

Ring och boka en intervju. Du skulle kunna börja t.ex. i mars.

För mer information kontakta
Olli Göös, tfn 044 526 6940
olli.goos@prima-rakentajat.fi

Regionrepresentant

Till Lappeenranta – Imatraregionen

För mer information kontakta
Risto Kananen, tfn 044 737 2507
risto.kananen@prima-rakentajat.fi

Regionrepresentant

Till Salo – Ekenäsregionen

För mer information kontakta
Samuli Hannuksela, tfn 040 183 4540
samuli.hannuksela@prima-rakentajat.fi

Regionrepresentant

Till Kajaani/Kainuuregionen

För mer information kontakta
Markku Ervasti, tfn 040 705 9221
markku.ervasti@prima-rakentajat.fi

Monteringsgrupp

Till huvudstadsregionen

För mer information kontakta
Pekka Kemell, tfn 040 833 3863
pekka.kemell@prima-rakentajat.fi
eller
Pekka Aho, tfn 0400 898 909
pekka.aho@prima-rakentajat.fi

Öppen ansökan

Du kan också lämna en öppen ansökan om det för tillfället inte finns någon lämplig ledig tjänst.
Vi kontaktar dig om en lämplig tjänst blir ledig.
Vi sparar ansökan i sex månader.

ÖPPEN ANSÖKAN